Chci vyfotit pejska, musí poslouchat?
Budu upřímná. Ano.
Stačí základní povely – sedni, lehni, zůstaň. Chytá pamlsky, umí další triky? Skvěle!
Poslušnost se nepředpokládá u štěňátek, kde focení probíhá spíše formou hry.

Fotíte i jiná zvířata?
Moc ráda fotím koně, i když k tomu není tolik příležitostí. A vlastně cokoliv živého. Kromě pavouků. Brr … 

Jak si vybrat toho správného fotografa?
Především doporučuji pečlivě projít portfolio – to, co fotograf fotí, se vám prostě musí líbit. Texty na webu řeknou také hodně.
Pak můžete projít jeho Facebook/Instagram, podívat se, jak se prezentuje zde a jak probíhá jeho komunikace s lidmi.
A alespoň za mě – dobrý fotograf umí říct: “Ne, tohle nefotím, ale doporučím Ti kolegu/kolegyni, která umí přesně to, co chcete.”

Co si mám vzít na sebe a s sebou?
Ideálně jednobarevné, pastelové tóny, bez nápisů a reklamních značek (pokud reklamní značka není záměr). Přizpůsobte oblečení tomu, co od fotky očekáváte – fotografie na životopis bude vypadat jinak, než fotografie pro přítele či rodiče. Pokud budeme fotit více lidí, slaďte oblečení i mezi sebou. Fakt to vypadá lépe.
A co sebou? Cokoliv co vás vystihuje. Máte zajímavého (a přenosného) koníčka? Malujete? Vezměte si skicák. Hrajete na hudební nástroj? Sem s ním. Máte zajímavé brýle po babičce, které fakt ráda nosíte? Paráda!
To samé platí pro děti – s oblíbenou hračkou se budou cítit lépe a rychleji se uvolní…

Jsem nefotogenická, neumím (a nechci) pózovat, budu v křeči (prostě se toho focení bojím!) …
Nebojte, za prvé – tyhle pocity znám z první ruky, takže přesně vím, jak se cítíte. Za druhé – celé focení přizpůsobíme vám. Nechcete pózovat? Není to nutné, vlastně je to lepší. Mohu vs občas lehce někam posunout, ale rozhodně po vás nebudu chtít modelkovské pózy. Přirozené portréty jsou vždycky ty nejlepší!

Chci se fotit venku, kdy to je nejlepší?
Ráno, nebo večer. To bývá prostě to nejlepší světlo. Samozřejmě za předpokladu, že je jasno.
Chápu, že vstávat na ranní rozbřesk bude málokdo, takže při jasných dnech je ideální odpoledne/podvečer. Když sluníčko nesvítí je to jedno – pěkné světlo najdeme vždy.
A když bude pršet? Pak záleží na vás. I v dešti mohou vzniknout pěkné fotky, nebo focení prostě přesuneme na jindy.

Kde budeme fotit?
Fotím v Příbrami a okolí.
Venkovní focení pak záleží na dohodě. Máte místo, ke kterému máte vztah? Kde se cítíte dobře? Můžeme tam zajít. Máte zahradu? Mohu s vaší rodinou strávit hodinku tam a vyfotit tak děti na místě, kde se cítí v pohodě. Případně vymyslím něco já, lesy kolem Příbrami mám docela prochozené. Krásné fotky uděláme i ve městě, když les není to pravé ořechové. Prostě – záleží na dohodě.

Můžu si vzít na focení sebou svoje zvířátko (kamarádku, maminku, babičku, …)?
Ano. Kdokoliv, kdo vám pomůže cítit se uvolněně, bude fajn. Mohou vzniknout krásné společné fotky.
Nedoporučuji brát s sebou rozmrzelé partnery. Nic nepůsobí méně relaxačně, než partner podupávající stranou, s pohledem upřeným na hodinky. 🙂

Budu si moci vybrat, které fotky chci upravit?
Fotky předvyberu, vyřadím ty rozmazané a hodně nepovedené. Ty které “sítem” projdou nahraji do webového alba jako náhledy a vy si z nich vyberete ty, které budete chtít upravit.

V jaké podobě fotky dostanu?
Na e-mail pošlu fotografie v kvalitě pro sociální sítě společně s odkazem na stažení archivu, ve kterém budou fotky v kvalitě pro tisk (jsou trochu větší …). Na předání vytištěných fotek, či fotky na plátno se dohodneme osobně.

A jak to je s platbou?
50% ceny vybraného balíčku je splatného na místě a dostanete ode mne potvrzení o platbě. Zbytek ceny pak na účet před odesláním upravených fotografií. Bez zaplacení fotografie neodesílám.

Napadá-li vás jakákoliv další otázka, neváhejte mne kontaktovat.