FOTOGRAFIE

  • portréty
  • příroda
  • lidé
  • fantazie
  • Vy!

O mně …

“Fantazie je důležitější než vědění”
-Albert Einstein-

Nenarodila jsem se s foťákem v ruce, neprojevovala jsem od malička cit pro kompozici, ani ze mě neprýštilo extrémní umělecké nadání. Byla jsem snílek. Místo učení jsem zírala z okna a představovala si, jak ze školy cválám na koni tak rychle, až se mu od kopyt práší.
Školou jsem prolezla s odřenýma ušima a fantazie mi zůstala.

Před pěti lety mne potkaly problémy – takové ty rodinné, nevratného rázu. Co přijdou z minuty na minutu, jsou tu a nic už nejde změnit, napravit, už nedořešíte to, co jste nestihli … K vyrovnávání se s tím vším, se (logicky) přidaly problémy zdravotní a tak se z člověka, který sportoval, výletoval, a vůbec měl různé koníčky stal tak trochu lazar.

Říkala jsem si – až budu zdravá tak – doplňte si cokoliv, u mne ale převládalo: a) pořídím si psa b) opráším foťák …
Ale zdraví nepřicházelo a po xtém pobytu v nemocnici jsem si řekla, že už asi není na co čekat.
A pořídila si psa a oprášila foťák.

Z prvotního nadšeného dokumentování všeho kolem mě začal krystalizovat směr, kterým bych se chtěla ubírat, a který mne samotnou velmi překvapil – přes portréty zvířat, zejména psů, jsem pozvolna přešla k portrétům lidí a ty mě fakt baví. A nejraději fotím venku, prakticky v jakémkoliv počasí.

Jeden z mých učitelů o mě říká, že jsem “workshopoholik” a má pravdu. Mám potřebu to “vědění” kolem sebe přímo hltat. Nějaké ty workshopy a kurzy jsem navštívila a nějaké ještě plánuji, protože člověk se nikdy nepřestane učit. Z některých lektorů se stali přátelé a lidé, které velmi obdivuji, díky za vás!

Tak, to jsem v kostce já. Jsem vodnář, jsem introvert. Bojíte se, či stydíte a přesto byste rádi krásné fotky? Nevadí. Budu se bát a stydět s vámi. A společně, při povídání, procházce, tak nějak mimoděk ty krásné fotky vyfotíme.

Pokud jsem Vás oslovila, nebojte se mi nezávazně ozvat – můžeme si domluvit schůzku, na které mi řeknete své představy, nebo můžeme rovnou vyrazit na fotící procházku. Záleží jen na Vás.